Χριστουγεννιάτικη Γιορτή 2019

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας. Οι εκπαιδευόμενοι του ΣΔΕ Ξάνθης παρουσίασαν σε θεατρική μορφή το χριστουγεννιάτικο διήγημα του Παπαδιαμάντη “η Υπηρέτρα”. Συμμετείχαν: Όλγα Κουτσουρλή, Κωστελίδης Γιάννης, Φατμέ Μιχτάρογλου, Βασίλης Πουρτσακίδης, Μελέκ Νταούτ, Ζεφέρ Σουλεϊμάν, Μπελγίν Σαλή Ογλού, Χρυσούλα Μπάρμπα, Χασάν Γκίντα, Χαϊντάρ Μουσταφά και Θανάσης Κατσαρός.

Στη συνέχεια η χορωδία του σχολείου μας τραγούδησε παραδοσιακά κάλαντα. Επίσης οι εκπαιδευόμενοι ετοίμασαν μπουφέ για όλους και αντάλλαξαν ευχές μέσα σε γιορτινό κλίμα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν. Ευχαριστούμε και τους φίλους του σχολείου που ήρθαν να γιορτάσουν μαζί μας.  Καλές γιορτές και καλή χρονιά!